Florin Barbu: ”Alături de colegii mei de la PSD Olt, la depunerea candidaturilor pentru Parlamentul României”

Date:

PSD Olt a depus, miercuri, la Biroul Electoral Județean, candidaturile pentru Camera Deputaților și Senat.
Printre cei care luptă pentru un loc în Parlamentul României se numără și actualul ministru al Agriculturii, Florin Barbu, fiind numărul doi la Camera Deputaților.
Sunt onorat că alături de această echipă mare și frumoasă a PSD Olt, venim din nou în fața slătinenilor și a oltenilor pentru a le cere un nou vot bun, de încredere și speranță pentru comunitățile locale.  Noi suntem oamenii care contează, care ne susținem comunele, orașele și suntem alături de primarii noștri. Cu toții formăm o mare echipă, Echipa care contează pentru Slatina, pentru Caracal, pentru toate orașele și comunele Oltului” a declarat Barbu.
Reamintim candidații cu care PSD Olt intră în lupta electorală la alegerile parlamentare din acest an:

Senat:  Paul Stănescu,  Siminica Mirea, Emil Florin Albotă, Corina Sulger și Răzvan Costel Bățăgui.

Camera Deputaților: Marius Iancu, Florin Barbu, Bogdan Mihuți, Liviu Voiculescu, Ionuț Ivan, Florin Ciocan, Mariana Leanca și Alexandru Berechet.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Un secol de viață, sărbătorit la Drăgănești-Olt

Momente emoționate în orașul Drăgănești-Olt, cu prilejul sărbătoririi centenarei...

Personalul medical de la SJU Slatina, la cursuri despre codificarea medicală și finanțarea cazurilor de acuți

Medicii, asistenții și registratorii medicali au participat la cursurile...

Mihai Țiu: ”România are nevoie de decizii, de stabilitate și de măsuri economice serioase”

În declarația publică intitulată ”Interesul național, abandonat pentru calcule...