CMS Olt, ajutorul lui Moş Crăciun pentru elevii de la Şcoala Gimnazială Nr. 1

Date:

Nu mai este mult până când va veni Moş Crăciun pentru copiii cuminţi. Dar, cum a fost foarte solicitat cu mult înainte, nu poate onora toate solicitările.
Aşa că, prin doi prieteni, Alexandru Popistaş şi Tiberiu Spirescu, la copiii de la Şcoala Gimnazială Nr. 1 din Slatina au ajuns darurile.

Iniţiativa de a face fericiţi elevi ai şcolii a venit de la conducerea Colegiului Medicilor Stomatologi Olt, formată din dr. Alexandru Popistaş (preşedinte) şi dr. Tiberiu Spirescu (vicepreşedinte).

Copiii i-au primit cu braţele deschise pe cei doi doctori şi le-au interpretat câteva colinde tradiţionale, pe care le-au pregătit cu cadrele didactice.

„Apreciem mult generosul gest pe care ni l-ați oferit și faptul că ne-ați făcut ziua mai frumoasă și ne-ați dăruit fericire și multe zâmbete! Mii de mulțumiri”, spune Laura Cojocaru, cadru didactic la Şcoala Gimnazială Nr. 1.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Un secol de viață, sărbătorit la Drăgănești-Olt

Momente emoționate în orașul Drăgănești-Olt, cu prilejul sărbătoririi centenarei...

Personalul medical de la SJU Slatina, la cursuri despre codificarea medicală și finanțarea cazurilor de acuți

Medicii, asistenții și registratorii medicali au participat la cursurile...

Mihai Țiu: ”România are nevoie de decizii, de stabilitate și de măsuri economice serioase”

În declarația publică intitulată ”Interesul național, abandonat pentru calcule...