S-a deschis târgul Expo-Flora. Slatina, capitala florilor pentru a 28-a oară

Date:

Debut pentru cea de-a 28-a ediţie a târgului de flori, produse tradiţionale şi artizanale „Expo Flora”. Organizat pe Aleea Eroilor de la Parcul Tineretului, târgul îi aşteaptă pe pasionaţii de flori de toate speciile şi culorile şi pe cei pasionaţi de arta tradiţională în perioada 24- 26 mai a.c.

„Astăzi am participat la Expo Flora în Parcul Tineretului, alături de președintele Consiliului Județean, Marius Oprescu, felicitând toți expozanții și comercianții prezenți în cadrul acestui eveniment.
Expo Flora este un prilej de bucurie și admirație pentru toți cei care iubesc natura și frumosul.
Ediția din acest an este a 28-a, o tradiție care continuă să încânte locuitorii și vizitatorii.
Invităm cu drag toți slătinenii să se alăture acestei sărbători a primăverii.”, declară primarul Emil Moţ.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Un secol de viață, sărbătorit la Drăgănești-Olt

Momente emoționate în orașul Drăgănești-Olt, cu prilejul sărbătoririi centenarei...

Personalul medical de la SJU Slatina, la cursuri despre codificarea medicală și finanțarea cazurilor de acuți

Medicii, asistenții și registratorii medicali au participat la cursurile...

Mihai Țiu: ”România are nevoie de decizii, de stabilitate și de măsuri economice serioase”

În declarația publică intitulată ”Interesul național, abandonat pentru calcule...