Momente emoționate în orașul Drăgănești-Olt, cu prilejul sărbătoririi centenarei Elena Neaga.
În semn de respect și apreciere pentru întreaga sa viață, pentru experiențele, valorile și lecțiile oferite generațiilor care i-au urmat, Elena Neaga a fost sărbătorită și felicitată de reprezentanții administrației locale, în frunte cu edilul Viorel Marian Tudorică.
Sărbătorita a primit din partea Primăriei Drăgănești-Olt o diplomă, flori, tort, un sprijin financiar și multe urări de bine.
Împlinirea unui secol de viață este un moment rar și deosebit care merită recunoștința și admirația întregii comunități.



