Primăria orașului Drăgănești-Olt are grijă de ochii cetățenilor

Date:

Pentru administrația locală din orașul Drăgănești-Olt, sănătatea cetățenilor este literă de lege și trebuie protejată cu orice preț. Dovadă celor afirmate stă acțiunea din 12 martie, cu începere de la ora 9:30, din incinta sediului Primăriei. Joi, echipa ”My Optic Lens„ va oferi cetățenilor consultații oftalmologice gratuite constând în:

  • consultație efectuată cu aparatură computerizată
  • măsurare tensiune oculara (ce ajuta printre altele la depistarea cataractei și a glaucomului)
  • măsurare refracție oculara
  • testare isihihara
  • consiliere și îndrumare pentru alegerea lentilelor necesare combaterii afecțiunii depistate.

Totodată, persoanele care doresc își pot achiziționa ochelari cu plata în rațe și cu garanție 12 luni.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Un secol de viață, sărbătorit la Drăgănești-Olt

Momente emoționate în orașul Drăgănești-Olt, cu prilejul sărbătoririi centenarei...

Personalul medical de la SJU Slatina, la cursuri despre codificarea medicală și finanțarea cazurilor de acuți

Medicii, asistenții și registratorii medicali au participat la cursurile...

Mihai Țiu: ”România are nevoie de decizii, de stabilitate și de măsuri economice serioase”

În declarația publică intitulată ”Interesul național, abandonat pentru calcule...