Marius Oprescu: „Am votat pentru seriozitate, echilibru și responsabilitate”

Date:

Marius Oprescu, președintele Consiliului Județean Olt, a votat astăzi și a transmis un mesaj cetățenilor, subliniind importanța stabilității și responsabilității în conducerea țării. El a îndemnat cetățenii să își exercite dreptul la vot și să aleagă cu gândul la viitorul copiilor și al comunităților locale.

„Am votat pentru ca România să rămână pe un drum sigur, stabil și profund european.
Ca președinte al Consiliului Județean Olt, am votat pentru că știu cât de important e ca primarii să aibă sprijin real – finanțare, continuitate și un guvern partener pentru dezvoltarea comunităților locale.
Am votat pentru seriozitate, echilibru și responsabilitate – nu pentru scandal, blocaje și haos.
Viitorul nu se improvizează. Se construiește. Iar România trebuie să meargă mai departe. Să fie o voce puternică într-o Europă puternică!”.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Un secol de viață, sărbătorit la Drăgănești-Olt

Momente emoționate în orașul Drăgănești-Olt, cu prilejul sărbătoririi centenarei...

Personalul medical de la SJU Slatina, la cursuri despre codificarea medicală și finanțarea cazurilor de acuți

Medicii, asistenții și registratorii medicali au participat la cursurile...

Mihai Țiu: ”România are nevoie de decizii, de stabilitate și de măsuri economice serioase”

În declarația publică intitulată ”Interesul național, abandonat pentru calcule...