Demisii de onoare la vârful PSD Slatina: Emil Moț și Emil Popa

Date:

Primarul în funcţie al Slatinei, Emil Moţ, şi directorul Loctrans şi consilierul local Emil Popa, şi-au prezentat demisiile din funcţiile de președinte, respectiv secretar executiv ai organizației municipale a PSD.

Gestul de onoare al celor doi s-a consumat în cadrul ședinței PSD Slatina, în urma rezultatului de la alegerile din 9 iunie 2024, acolo unde primarul Emil Moţ a pierdut.
Pe lângă aceştia, și vicepreședinții organizației municipale au renunțat la funcțiile lor.

„Slatina are nevoie de oameni asumați, care pot transpune în realitate așteptările politice și pot forma viitoarea echipă câștigătoare.
Este esențial ca noua conducere să aducă un suflu nou și strategii de guvernare locală, care să corespundă cu viziunea social-democrată. De asemenea, implicarea activă a comunității și transparența decizională vor fi prioritare pentru a recâștiga încrederea cetățenilor.”, se arată în comunicatul PSD Slatina.

Interimatul celor două funcţii importante va fi asigurat de deputatul Marius Iancu, în calitate de președinte, şi de subprefectul Cosmin Floreanu, în calitate de secretar executiv.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Mihai Țiu: ”România are nevoie de decizii, de stabilitate și de măsuri economice serioase”

În declarația publică intitulată ”Interesul național, abandonat pentru calcule...

Adolescent de 17 ani, scos fără viaţă din apele Olteţului, la Voineasa

Pompierii olteni au intervenit în această după-amiază în comuna...

Petrecere mare de Ziua Comunei Ipotești

Locuitorii comunei Ipotești sunt invitați de către primarul Constantin...