Investiţie în Coteana. Primarul a semnat!

Date:

Ziua de 16 octombrie 2023 va rămâne, în istoria administrativă a comunei Coteana drept acel moment când primarul Ionuţ Dima a semnat pentru viitor. Acesta a fost prezent la Ministerul Dezvoltării Lucrărilor Publice și Administrație, pentru a semna două contracte pentru investiţii importante în dezvoltarea comunei.

„Astăzi este o zi importantă pe axa timpului pentru comuna Coteana, dar și pentru mine ca reprezentant ales în cadrul acestui prim mandat. Este ziua în care au fost semnate, alături de Ministrul Dezvoltării Lucrărilor Publice și Administrație, doua proiecte prin care se vor concretiza alte 2 promisiuni pe care le-am făcut cotenenilor în urmă cu 3 ani și pe care le pun în practică, așa cum am promis.
Pentru Coteana au fost aprobate azi următoarele 2 proiecte:
– Șanțuri betonate și podețe in toată localitatea, în valoare de 12.900.049,60 lei.
– Extinderea și punerea în funcțiune a sistemului de canalizare, în valoare de 9.939.630 lei.
Vă mulțumesc pentru susținere și pentru votul de încredere pe care mi-l acordați în fiecare zi a mandatului meu”, spune primarul.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Mihai Țiu: ”România are nevoie de decizii, de stabilitate și de măsuri economice serioase”

În declarația publică intitulată ”Interesul național, abandonat pentru calcule...

Adolescent de 17 ani, scos fără viaţă din apele Olteţului, la Voineasa

Pompierii olteni au intervenit în această după-amiază în comuna...

Petrecere mare de Ziua Comunei Ipotești

Locuitorii comunei Ipotești sunt invitați de către primarul Constantin...