Sondaj Agenda Virtuală | Ce au răspuns cititorii la întrebarea „Credeţi că este motivată majorarea cu 40% a preţului la apă şi canal?”

Date:

Pe 29 martie 2023, am publicat un sondaj pe pagina de Facebook Agenda Virtuală, în care am adresat o întrebare beneficiarilor serviciilor de apă şi canal de la Compania de Apă Olt. Întrebarea era următoarea: „Credeţi că este motivată majorarea cu 40% a preţului la apă şi canal?”

Mulţi dintre cei chestionaţi au răspuns cu „Nu”.

Unii dintre aceştia au avut răspunsuri dezvoltate:
„Nuuuuu!!!! Plătim cel mai scump preţ la apă din România!!! Nici măcar în Bucureşti nu este atât de scumpă apa şi acolo este tratată!!!”, spune Cristina Elena Badea.

Jan-Sorin Florea răspunde afirmând că: „Noile achiziții (maşini Mercedes) ale companiei sfidează maj mult decât…”superlativ”…”.

Lorena Alina consideră că mărirea preţului nu este justificată: „Nu e deloc justificată. Calitatea apei lasă de dorit. Furt pe față pentru că se poate!”

Vă mulţumim pentru răspunsuri şi platforma Agenda Virtuală vă stă la dispoziţie ca suport pentru libera exprimare!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Mihai Țiu: ”România are nevoie de decizii, de stabilitate și de măsuri economice serioase”

În declarația publică intitulată ”Interesul național, abandonat pentru calcule...

Adolescent de 17 ani, scos fără viaţă din apele Olteţului, la Voineasa

Pompierii olteni au intervenit în această după-amiază în comuna...

Petrecere mare de Ziua Comunei Ipotești

Locuitorii comunei Ipotești sunt invitați de către primarul Constantin...